Grote brand in schuimblokken in Groningen

Op de plaats waar nu een hoeveelheid piepschuimblokken liggen opgeslagen aan de Boerhavelaan in Groningen, is vanmiddag een grote brand uitgebroken.
De blokken zijn bedoeld voor de aanleg van de zuidelijke en westelijke ringweg in Groningen. De brandweer is met veel materieel ter plaatse. De rotonde in de Laan Corpus den Hoorn / Boerhavelaan, is door de brand tijdelijk afgesloten voor het verkeer. De grote zwarte rookwolken die bij de brand vrijkomen, zijn tot in de verre omtrek te zien. Omwonenden zijn middels een NL-alert geïnformeerd, en worden geadviseerd ramen en deuren gesloten te houden.
De rook trekt richting het Martini ziekenhuis, volgens een woordvoerder hoeft het ziekenhuis niet ontruimd te worden.
Over de oorzaak van de brand die inmiddels onder controle is, is niks bekend. Woordvoerder Bert Kramer van Aannemer Combinatie Herepoort laat weten dat de brand wel aangestoken moet zijn. De politie laat weten dat ze twee personen bij de brand hebben aangehouden. Wat hun rol is, kon een woordvoerder nog niet vertellen.
⚠️ | Bij een brand in Groningen komt momenteel veel rook vrij. Deze trekt deels over de #A7 en #A28. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden. Wees daarom extra alert in pas indien nodig je rijstijl aan. https://t.co/wgOch2P6Hf pic.twitter.com/X3Zow3QWI7
— Rijkswaterstaat Verkeersinformatie (@RWSverkeersinfo) February 12, 2023