Brand in leegstaande discotheek in Zevenhuizen
Afgelopen nacht is rond tien voor vier brand ontstaan in het leegstaande pand van de voormalige discotheek Pruim aan het Hoofddiep in Zevenhuizen.
Het pand, bekend als de voormalige discotheek Pruim, staat al enige jaren leeg en is de afgelopen periode vaker onderwerp geweest van gesprek. Vannacht werd op het terrein rookontwikkeling waargenomen, waarna de brandweer van Leek snel ter plaatse kwam. Een vermoedelijke oorzaak is vuurwerk. Of dit de werkelijke oozaak is, moet nog worden onderzocht. Een bewoner verklaarde een harde knal te hebben gehoord en een grote vuurbal te hebben gezien.
Smeulend isolatiemateriaal
De brandweer is de leegstaande discotheek binnengegaan en heeft daar smeulend isolatiemateriaal aangetroffen. Dit is afgeblust om verdere uitbreiding te voorkomen. Na de inzet is de brandweer weer retour gegaan. Het terrein werd nadien opnieuw afgesloten.
Zoektocht in de omgeving
De politie heeft in de omgeving gezocht naar mogelijke betrokkenen die iets te maken zouden kunnen hebben met de brand. Of hierbij personen zijn aangetroffen, is niet bekendgemaakt.
Foto's: Sven Loer - 112marum.nl
