Paardenschuur volledig verwoest door brand in Grijpskerk, paarden ongedeerd
In een paardenschuur aan de Poelweg in Grijpskerk is zaterdagochtend een uitslaande brand uitgebroken. De brandweer van Grijpskerk kreeg rond 10.00 uur de melding en schaalde direct op vanwege de ernst van de situatie. Ze kregen hulp van hun collega’s van de brandweer uit Grootegast.
Bij aankomst bleek het te gaan om een paardenschuur die volledig in brand stond. Volgens de Veiligheidsregio Groningen bevonden zich op het moment dat de brand uitbrak nog enkele paarden in de schuur. Alle dieren konden veilig in veiligheid worden gebracht. Twee personen zijn behandeld door ambulancepersoneel, vanwege rookinhalatie, en later overgebracht naar een ziekenhuis.
De brandweer verwacht nog geruime tijd bezig te zijn met nabluswerkzaamheden. Omdat er veel stro in de schuur ligt, wordt dit met behulp van een kraan uit het gebouw gehaald om verdere brandhaarden te voorkomen. Hoe de brand kon ontstaan, is niet bekend.
Stichting Salvage zal de eigenaar bijstaan bij het afhandelen van de schade.
Vanwege de waterwinning uit het Poeldiep is de Poelweg (N388) vanaf het spoor tot aan de sluis bij Gaarkeuken afgesloten voor het verkeer. Fietsers kunnen er wel langs.
Foto's: Noordernieuws
