Woonboerderij door brand verwoest Video
In Zeijerveld is zaterdagmiddag brand uitgebroken in een woonboerderij aan de Minister Cremerstraat. De brandweer werd omstreeks 14:40 uur gealarmeerd. Al snel bleek het te gaan om een grote uitslaande brand waarna er werd opgeschaald naar zeer grote brand.
Veel brandweer eenheden uit de omgeving kwamen met spoed ter plaatse waaronder Assen, Vries, Norg, Veenhuizen, Smilde, Eelde en Hoogeveen voor de logistiek. Dikke rookwolken zijn in de wijde omgeving zichtbaar. Brandweerlieden zijn de woning binnengegaan en hebben meerdere schilderijen uit het huis kunnen redden. Om wat voor schilderijen het gaat is niet bekend.
De brand greep snel om zich heen door het rietendak, voor de brandweer was het niet te houden. De woonboerderij brandde helemaal uit. De brandweer was nog lang bezig met bluswerkzaamheden. Ook een drone team van de brandweer keek mee vanuit de lucht en een verkenningseenheid van de brandweer deed metingen in de omgeving. De logistiek uit Hoogeveen verzorde de brandweerlieden met koffie en een snack.
De oorzaak van de brand is niet bekend daar zal onderzoek naar gedaan moeten worden.
Foto's & video: Niels Holterman ten Hove
